Fenerbahçe gol yemiyor! Atıyor, kazanıyor

Fenerbahçe’de Alanyaspor karşısında alınan galibiyetin sevinci sürerken Teknik Direktör İsmail Kartal’ın dörtlüsü maçın yıldızları oldu. Kale, stoper ve altı numara hattının kusursuz işlemesiyle ileri uçta görev alan isimlerin daha rahat olacağını düşünen tecrübeli çalıştırıcının sistemi adeta tıkır tıkır işledi.

Sarı-lacivertli takımda kaleci Dominik Livakovic maç berabere devam ederken çok kritik bir top çıkarırken, Djiku, Becao ve İsmail Yüksek ise kusursuza yakın bir performans ortaya koymayı başardı. Bu dört ismin maçtaki rakamları da İsmail Kartal’ın ne kadar haklı olduğunu kanıtlayan bir başka detaydı. Sarı-lacivertli futbolcuların rakamları şöyle:

LIVAKOVIC: Kalesine gelen tek kritik şutta müthiş bir refleks gösteren Hırvat kaleci, rakibin 4 isabetli ortasında da başarılıydı. 35 kez de topla buluşan Livakovic, 24 pas denemesinde %70,8’lik bir isabet sağladı.

DJIKU: 83 kez topla buluşan tecrübeli futbolcu bu alanda Ferdi ile zirvede yer aldı. 67 pas denemesinde %86,6 isabet sağlayan Djiku, 7 hava topu kazanıp, 5 pas arası yaparken, 8 sahipsiz topu da aldı.

BECAO: 53 kez topla buluşan Becao, 43 pasta %90,7 isabet sağladı. 7 ikili mücadelenin 4’ünü kazanan sarı-lacivertli futbolcu 3 kez top uzaklaştırırken, 2 de pas arası yaptı.

İSMAİL YÜKSEK: Altı numara sıkıntısı yaşayan Fenerbahçe’nin imdadına yetişti. Kırmızı kart cezası bitince şans bulan sarı-lacivertli futbolcu 79 kez topla buluşurken, 61 pas denemesinde %88,5 isabet sağlarken, bir de isabetli orta açtı. Üç top kapma girişiminin tamamında başarılı olan Yüksek, 10 ikili mücadelenin 8’ini kazandı. İki top uzaklaştıran milli futbolcu, 4 de pas arası yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x