Sıcaklıklar Aniden Düşücek! Meteroloji’den Sel ve Taşkın Uyarısı: 19 İli Sağanak Vuracak

Hava sıcaklıkları her geçen gün düşmeye devam ediyor. Kış, tahmin ettiğimizden daha da erken geldi. Yağışların bazı illerde kuvvetini artıracağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı.

Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyıları, Doğu Anadolu’nun doğusu , Tokat, Bingöl, Mardin, Siirt ve Batman çevreleri, Amasya’nın kuzey ve Şanlıurfa’nın güney ilçeleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, Mersin, Adana’nın güneyi ile Hatay’ın batı kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların bazı şehirlerde yerel olarak kuvvetini artıracağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji, yayınladığı sağanak yağış uyarısına göre Ağrı, Iğdır ve Kars çevreleri ile Erzurum’un güneydoğusu ve Van’ın kuzey kesimlerinde kısa süreli ve yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x