Saraçoğlu kürüyle zona derdine son! Günde bir kez içmek şifa oluyor

İbrahim Saraçoğlu gibi uzmanlar zona hastalığına bitkisel tedaviler öneriyor ve çeşitli tedaviler sunuyor. Tedavi ve beslenme önerilerine uyduğunuz takdirde zonanın etkilerini çok kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

1- SARIMSAK

Sarımsak birçok hastalığı ortadan kaldırabildiği gibi zonanın vücut üzerindeki etkilerini de ortadan kaldırabilmektedir. Zona hastalığı beslenme listenize bol miktarda sarımsak ekleyebilirsiniz. Zona hastalığı olan kişiler ağrı ve kaşıntı hissederler. Zona hastalığının çeşitli aşamaları arasında ağrılı aşama en zorlu olanıdır.

Bu süreçte sarımsak suyu veya çiğ sarımsak içerseniz cildinizdeki ağrıyı hafifletebilirsiniz. Aynı zamanda sarımsak antibiyotik maddeler de içerdiğinden virüslerin vücuttan daha hızlı temizlenmesini de sağlar.

2- HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı, cilt bakım ürünlerinde en iyi seçimdir ve ayrıca zona hastalığının neden olduğu ciltteki lekeleri ve döküntüleri de iyileştirebilir. Hindistan cevizi yağı hücre yenileyici ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir ve zona hastalığı sırasında cilde sürüldüğünde ve masaj yapıldığında tahrişleri iyileştirebilir. Hindistan cevizi yağı, zona hastalığının döküntü aşamalarını yatıştırmada harika bir yardımcıdır. Ayrıca kişilerin yaşadığı yanma ve ağrı gibi belirtileri de ortadan kaldırır.

3- MEYAN KÖKÜ

Meyan kökü analjezik ve antiinflamatuardır. Ayrıca zona hastalığının neden olduğu iltihabı da azaltabilir. Meyan kökünün kaynatılıp ılık bir kıvama gelince cilde uygulanması zonanın etkilerini hafifletebilir.

4- ALOE VERA

Aloe vera hücre yenilenmesini gerçekleştiren maddeler içerir. Ayrıca zona hastalığının neden olduğu hücresel hasarı mümkün olduğu kadar çabuk onarır.

Zona hastalığının bitkisel tedavisi için aloe vera içeren bir krem ​​kullanabilirsiniz.

Zona tedavisinde aloe vera kullanmayı tercih ederseniz; iltihabı kurutarak bu hastalığın neden olduğu ağrıyı da azaltabilirsiniz.Zonanın görüldüğü bölgeyi bir süreliğine aloe vera kullanarak temizlerseniz yara izi kalma olasılığı düşüktür.

5- SARAÇOĞLU KÜRÜ

Bütün bunların yanı sıra İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği tedavi yöntemiyle zona problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Uzman kontrolünden sonra zona hastalığının evde tedavisi sırasında pek çok hastalık için etkili tavsiyeler veren Saraçoğlu’nun kür tavsiyesi ise şöyle:

1 bardak kaynar suya 5 adet karabiber ve 1 tutam melisa ekleyin. Demlenmesi için yaklaşık 7 dakika bekleyin. Çok uzun süre demlemeye gerek yok. 7 dakika sonra karışımı süzün ve için. İlk sıcaklık geçtikten sonra akşam yemeğinden birkaç saat önce servis yapın. Her yediğinizde taze olarak hazırlandığından emin olun. Günde bir kez, akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir, sağlığınıza iyi gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x