Dilan Polat Operasyonunda Yeni Gelişme: Gözaltına Alınan Engin Polat’ın Anneannesi Serbest Bırakıldı

Akılalmaz iddialarla gündemde gelen Dilan Polat ve eşi Engin Polat geçtiğimiz gece gözaltına alındı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonlarla gözaltına alınan şüphelilerden biri de Engin Polat’ın anneannesi oldu. Anneanne Zehra Yılmaz’ın serbest bırakıldı.

MASAK raporlarının açıklanmasının ardından kara para aklama ve vergi kaçırma gibi iddiaların odağındaki Dilan ve Engin Polat çiftinin mal mal varlıklarına el konulmuş ve yurt dışına çıkışları yasaklanmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’nın düğmeye basmasıyla beraber harekete geçen polis ekipleri geçtiğimiz gece 43 adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 6 ilde yapılan operasyonlar sonrası Dilan ve Engin Polat çiftinin de içinde bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alındı.

Haklarında kara para aklama gibi ciddi ithamların bulunduğu Polat çifti ‘evrakta usulsüzlük ve kaçma şüphesiyle’ gözaltına alınmasının ardından yeni gelişmeler yaşandı.

Dilan Polat’ın yardımcısı Şule’nin de gözaltına aldığı konuşuluna operasyonda gözaltına alınanların sayısı 18 oldu.

Gözaltına alınan şüphelilerin içerisinde Engin Polat’ın anneannesi Zehra Yılmaz’ın da bulunduğu açıklandı.

 adına şirket açtığı öğrenildi. Polat çifti ve emniyetteki 17 şüphelinin işlemleri ise sürüyor.

Engin Polat’ın üzerine şirket kurduğu ortaya çıkan anneanne Zehra Yılmaz da polis ekipleri tarafından sorgulandı

Engin Polat’ın 76 yaşındaki anneannesi emniyette ifadesi alındıktan savcılık kararıyla sağlık sorunları göz önünde bulundurularak serbest bırakıldı.

Dilan ve Engin Polat’ın ise en son ifade vereceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x