Bu köye yerleşene bir çuval dolusu para verilecek! Köye taşınmayı kabul eden zengin olacak

İsviçre’nin Albinen köyünde bulunan bir kasabada nüfus her geçen gün azalıyor. Bölgeyi terk edip şehre göçün başlaması ile birlikte kasaba halkı bir kampanya başlattı.

Köyün nüfusunu artırmak için başlatılan teşvik programı, köye taşınan ailelere 70 bin İsviçre Frankı (76 bin 790 dolar) ödeme yapacak.

Bu ödeme 4 kişilik bir aile için hesaplandığında yetişkin başına 25 bin İsviçre Frankı ve çocuk başına 10 bin İsviçre Frankı olarak dağıtılıyor. Dolayısıyla 4 kişilik bir aile toplamda 70 bin İsviçre Frankı ödül alabiliyor.

İŞTE KÖYE YERLEŞMENİN ŞARTLARI

Ancak bu ödülleri alabilmek için bazı şartlar bulunuyor. İlk olarak, 45 yaşın altındaki kişilerin Albinen’de ikamet etmeleri gerekiyor. Ayrıca, başvuranların ‘C’ ikamet iznine sahip bir İsviçre vatandaşı olmaları gerekiyor.

Ayrıca AB veya Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkelerden veya ABD ve Kanada gibi ülkelerden gelen kişilerin İsviçre’de 5 yıl yaşadıktan sonra bu izni alabileceği belirtiliyor.

Diğer ülkelerden gelenlerin bu izne sahip olabilmeleri için İsviçre’de 10 yıl sürekli olarak yaşamaları gerekiyor.

Köye taşınanların ödüllerini alabilmeleri için süreç daha da devam ediyor. En az 200 bin İsviçre Frankı değerinde bir ev satın almak veya inşa etmek ve ardından 10 yıl boyunca Albinen’de yaşamaya devam etmek gerekiyor.

Bu süre zarfında kasabadan ayrılanlar aldıkları ödeme miktarını geri ödemek zorunda kalıyor.

Albinen Köyü sessiz ve huzurlu atmosferi, muhteşem manzaraları, temiz hava kalitesi ve yıl boyunca bol güneş ışığı almasıyla dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x