Akademisyen siyasetçiler göreve dönen meslektaşlarını ziyaret etti

ANKARA – CHP milletvekilleri Yüksel Taşkın, Rahmi Aşkın Türeli, DEM Parti milletvekilleri Sevilay Çelenk, Mithat Sancar, CHP Genel Başkan Yardımcıları İlhan Uzgel ve Yalçın Karatepe, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve İletişim Fakültesi’nden ihraç edildikten sonra görevlerine iade edilen akademisyenleri Cebeci Kampüsü’nde ziyaret etti.

BÜYÜK ÜNİVERSİTE TASFİYESİNİN YIL DÖNÜMÜ

Akademisyenlerin ihraç edilişinin yıl dönümünde gerçekleşen ziyaretin ardından sosyal medya hesabında paylaşım yapan Çelenk, “Büyük üniversite tasfiyesinin yıl dönümünde, Cebeci Kampüsü’nde göreve dönen Barış Akademisyenlerini ziyaret ettik. Geriye dönüşlerdeki hukuksuzluklar, usulsüzlükler, hak ihlallerini konuştuk. İhraçların 7. yılında ikinci bir ihraç süreci dalgası gibi yaşanan gelişmeleri değerlendirdik” dedi.


‘SON ARKADAŞIMIZ DÖNENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM’

CHP Milletvekili Taşkın da “Bugün Ankara Üniversitesi’nin Cebeci Kampüsü’nde göreve dönen Barış Akademisyenlerini ve Eğitim-Sen üyelerini ziyaret ettik. Bu süreçte yaşanan hukuksuzlukları ve çifte standartları konuştuk. Son arkadaşımız dönene kadar mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x